.

Video

Video

.

00davidkasalubytovnasklad27102017.jpg

01davidkasalubytovnasklad27102017(1).jpg

 

 

 

 

 

Chrudimský volební tým oslavuje vítězství

01stabANO21102017.jpg

.

 

 

.

MUDr. David Kasal - pozměňovací návrhy zákona č. 96//2004 Sb.

 

.

 

 

 

 

.

"NOVELA ZÁKONA 95/2004 Sb. ANEB PRAVDA A MÝTY"

 

.

FotoKasal1.jpg

Babisapetanque2016006.jpg

Dar.png

Pozvánka na seminář o autismu

Vanoceprim.jpg

.

 

.

12PRISAHADENVETERANU2015.jpg

MUDr.D.KasalseniorkaareditelM.BiskozDrachtinkyvedouciakvizacnihoprogramuA.Loubova.jpg

01DAVIDKASALNOVOROZENCI170872015.jpg

Video

Ministr Brabec a kandidát na starostu Pilný otevřeli v Městském kině mimo jiné i téma deprivatizace vody

Chrudimské hnutí ANO 2011 pozvalo občany ve čtvrtek 27. září v době od 17 do 20 hodin do Městského kina v ulici Svatopluka Čecha na setkání s místopředsedou vlády ČR a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a kandidátem na starostu města Františkem Pilným.

Hovořilo se mimo jiné o aktuálních tématech, například o možné deprivatizaci vody v Chrudimi, letošním katastrofálním suchu a chystaných opatřeních, stejně jako o protipovodňových opatřeních v České republice. Návštěvníci pokládali oběma politikům libovolné otázky, na které dostali odpovědi.

MUDr. David Kasal podporuje kandidáta na senátora Petra Nováka

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil setkání občanů s nezávislým kandidátem s podporou hnutí ANO do Senátu Parlamentu České republiky a úspěšným rychlobruslařským trenérem Petrem Novákem v Chrudimi dne 10.9.2018.

1c.jpg

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil v neděli 15.4.2018 v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti          15. ročníku Tomáškova a Novákova hudebního festivalu Skuteč.

Setkání senátorů a poslanců za Pardubický kraj

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil novoročního setkání senátorů a poslanců za Pardubický kraj s Radou Pardubického kraje, které se uskutečnilo

 v pondělí 5. února 2018 v 9:30 hodin

 v sále Jana Kašpara v budově KrÚ Pk Komenského nám.120 v Pardubicích

Poděkování poslanci MUDr. Davidovi Kasalovi

Dne 27. října 2017 naší společnost SOPRE CR o.p.s. navštívil poslanec  Poslanecké sněmovny PČR pan MUDr. David Kasal. Pan Kasal se zajímal jak jsme připraveni na letošní Národní potravinovou sbírku, které se  v uplynulých letech pravidelně v TESCO Chrudim účastnil. Pro letošní rok ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Chrudimské CHARITY zajistíme dobrovolníky pro NPS, která se uskuteční 11. 11. 2017, na dvě místa a to TESCO Chrudim a BILLA Chrudim. Moje kolegyně Renata Secká jej seznámila, že společnost SOPRE CR o.p.s. uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou PARDUBICE z. s.. Na základě této smlouvy jsme příjemce potravinové pomoci.  

     Zároveň jsme pana poslance informovali, že naše společnost je zařazena prostřednictví PB Pardubice zas.  Do Programu FEAD na pomoc nemajetným.  „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám“ je operační program Ministerstva práce a sociálních věcí financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD)

     Touto cestou bych chtěl panu MUDr. Davidu Kasalovi srdečně poděkovat za jeho zájem o  oblast sociální prevence a výdejního místa potravinové pomoci. Velký dík patří i za jeho  finanční pomoc, která nám umožnila zakoupit chladírenskou skříň.

     V případě, že máte zájem pomoci dobré věci dovolte mi, abych Vás pozval na  NPS 2017 v Chrudimi. Zároveň hledáme i dobrovolníky, kteří by nám byli nápomocni při organizaci sbírky, která probíhá od 8,00 do 20,00hod.

Petr Krejčík

SOPRE CR o.p.s.

MUDr. David Kasal – předkladatel pozměňovacího návrhu zákona č. 96/2004 Sb.                     o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních) .

Dne 8. června 2017 byl na 7. schůzi a 70. hlasování návrh zákona přijat                           119/11 - Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta, ve znění pozdějších předpisů

Díky panu poslanci Davidu Kasalovi se podaří zlepšit podmínky života osob s poruchami autistického spektra zajištěním dostupnosti aplikované behaviorální analýzy ( ABA ).

Beznazvu.png

V.ročník turnaje v PETANQUE O POHÁR MĚSTA SLATIŇANY A KLADRUBSKÉHO VRANÍKA

4.2.2017 se ve Slatiňanech uskutečnil turnaj v PETANQUE. Pátého ročníku turnaje se zúčastnilo 58 trojic z ČR, Slovenska, Německa, Polska a byli zde i reprezentanti z Ruska a Francie. Záštitu nad turnajem převzali starosta města Slatiňany Ivan Jeník, poslanec PS PARLAMENTU ČR David Kasal a ministr pro lidská práva Jan Chvojka.

Andrej Babiš navštívil Chrudim

  Dne 8.9.2016 od 15,00-18,00 proběhla formou zábavného odpoledne v Chrudimi na náměstí Josefa Ressela předvolební kampaň hnutí ANO do krajských voleb, kterou navštívil jako host Andrej Babiš. Kampaně se zúčastnili kandidát na hejtmana Jan Řehounek, MUDr. David Kasal a ostatní kandidáti do krajských voleb kde diskutovali s občany. Na zábavněm odpolední byli vidět atrakce a soutěže pro děti, skákací hrad, malování na obličej, drobné občerstvení a hudební program. Více foto z vydařené akce najdeta v galerii.

Olympijský park Rio Lipno 2016

Ve dnech 14.-15.8.2016 navštívil pan poslanec MUDr. David Kasal Olympijský park Rio Lipno.

Po obou březích Lipenské přehrady mohli zájemci vyzkoušet na padesát druhů sportů, olympijských i neolympijských, tradičních i zbrusu nových. Mezi jednotlivými sportovišti se díky zdejší oblíbené cyklostezce mohlo dopravovat na kole nebo na in-line bruslích.Více fotografií zde a v galerii.

''''Aktuální situace autismu v České republice''''

Dne 2.5.2016 v 11,00 hod. a 13,30 hod.provedl přednášku pan poslanec MUDr. David Kasal ve Speciální základní škole Chrudim, Školní náměstí 228 k aktuální situaci autismu v České republice.

Návštěva Dětského rehabilitačního centra Lentilka

MUDr. David Kasal navštívil dne 4.4.2016 u příležitosti Dne otevřených dveří Dětské rehabilitační centrum Lentilka a Rodinné Integrační Centrum v Pardubicích. Ředitelka Lentilky p. G. Bělková poděkovala p. MUDr. Kasalovi za návštěvu a těší se na konferenci "SMĚREM Z PASTI" - aneb autismus v praxi, která proběhne dne 18.4.2016 ve Společenském sálu v budově Pardubické radnice  od 9:00 do 13:30.
Více zde: http://drc-lentilka.webnode.cz/den-autismu/program-akce-den-autismu/

Dar věnovaný dětskému oddělení Chrudimské nemocnice

MUDr. David Kasal přijal od hokejového klubu HC Chrudim finanční dar v hodnotě 7 020,- Kč získaný z výtěžku divácké soutěže " Hod pukem na cíl " při utkání mužů HC Chrudim v sezóně 2015-2016. Dar je věnovaný dětskému oddělení Chrudimské nemocnice na nákup hraček pro dětské pacienty.

„Den vzácných onemocnění: situace pacientů a možnosti řešení"

 Z pověření místopředsedy Výboru pro zdravotnictví MUDr. Davida Kasala a tajemníka výboru Mgr. Martina Blažka se konala v pondělí 29.2.2016 v budově Poslanecké sněmovny akce u kulatého stolu pořádaná Výborem pro zdravotnictví, která byla konána pod záštitou pana místopředsedy výboru pro zdravotnictví MUDr. Davida Kasala a ve spolupráci s Českou asociací pro vzácná onemocnění u příležitosti mezinárodního Dne vzácných onemocnění. Více o organizaci na - www.vzacna-onemocneni.cz

 

„Cesta z PASti autismu pomoci ABA“

Pod záštitou místopředsedy Výboru pro zdravotnictví MUDr. Davida Kasala a předsedy Výboru pro sociální politiku Jaroslava Zavadila se konal ve středu 17. února 2016 od 13.00 hodin v budově Poslanecké sněmovny seminář pořádaný Výborem pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ve spolupráci s Českou odbornou společností Aplikované behaviorální analýzy, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Všeobecné zdravotní pojišťovny za podpory Nadace Vigo Foundation na téma :

„ Cesta z PASti autismu pomoci ABA“

 

Krajský sněm ANO 2011

MUDr. David Kasal se zúčastnil dne 16. 2. 2016 ve Vysokém Mýtě krajského sněmu hnutí ANO 2011. Na sněm byl pozván ministr dopravy Dan Ťok. který pohovořil o resortu dopravy. Na sněmu byl schválen návrh kandidátky do krajských voleb, která jde ke schválení do předsednictva hnutí ANO 2011 a byl schválen a potvrzen do funkce předsedy krajské organizace pan Ing. Jan Řehounek.

IV.ročník turnaje v PETANQUE O POHÁR MĚSTA SLATIŇANY A KLADRUBSKÉHO VRANÍKA

6.2.2016 se ve Slatiňanech uskutečnil turnaj v PETANQUE. Čtvrtého ročníku turnaje se zúčastnilo 61 trojic z ČR, Slovenska, Německa a Polska. Záštitu nad turnajem převzali starosta města Slatiňany Ivan Jeník a poslanci PS PARLAMENTU ČR David Kasal, Miroslav Tejkl a Jan Chvojka.

Více na http://www.kulovyblesk.com/2016/02/lodenicti-slavili-uspech-ve-slatinanech/

Národní potravinová sbírka vTESCO Chrudim

V sobotu 21. listopadu podpořil poslanec MUDr. David Kasal svou účástí Národní potravinovou sbírku na které se podařilo nashromáždit 846 kg potravin. Vřelé díky patří všem dárcům. A to bez ohledu zda přinesli 1kg mouky či plný vozík potravin.

Potraviny poslouží v rámci služeb sociální prevence v Chrudimi a okolí.

Pietní akt u příležitosti Dne válečných veteránů

Dne 11. listopadu 2015 se zúčastnil poslanec MUDr. David Kasal pietního aktu při příležitosti Dne válečných veteránů u pomníku Přísaha v Chrudimi.

Ministr obrany Martin Stropnický navštívil chrudimské výsadkáře a místní organizací politického hnutí ANO 2011

Ve středu 4.listopadu zavítal ministr obrany Martin Stropnický (ANO 2011) na návštěvu místní posádky 43. Mechanizovaného výsadkového praporu. U zdejších výsadkářů se přitom zúčastnil výcviku, prohlédl si techniku a vybavení a s vojáky pak diskutoval o životě v armádě, a i tom, co je trápí. Ministr obrany doprovázel při návštěvě poslanec za politické hnutí ANO 2011 MUDr. David Kasal.

Na závěr návštěvy Chrudimi se ministr obrany setkal se členy oblastní organizace hnutí ANO 2011, s kterými přátelsky a neformálně diskutoval.

Obyvatelé hlineckého Domova seniorů Drachtinka zhotovili pro dětské oddělení chrudimské nemocnice náruč bělostných látkových panenek Kiwanis.

   Panenky jsou výsledkem projektu norského Kiwanis distriktu inspirovaného před lety nápadem z jižní Austrálie. Každé dítě si může svou panenku vymalovat podle svého přání a vyplní tak lépe dlouhý čas strávený v nemocnici. Panenky  pomáhají dětem lépe překonat strach z toho co je čeká v neznámém prostředí a stávají se jejich kamarádem, který je doprovází po celou dobu léčby.

Lékaři využívají panenky k vysvětlení léčebných procedur, které dítě postoupí a některé z nich mohou na Kiwanis panenkách názorně předvést. Děti s panenkou také rahabilitují a panenky je provází třeba i k operačnímu sálu. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Kiwanis  panenka zůstáva dítěti i po návratu z nemocnice domů.

V Chrudimi dne 17.července 2015